Приход
2,8% прихода Црне Горе
1.334 компаније су оствариле 497,14 мил. € прихода у 2025. години, 2,8% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,1 пута.
2,8% прихода Црне Горе
58,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Komunalno Kotor (236)
Укупна добит: -954.774 €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 232.852.069 € | 609 |
| 2016 | 219.147.711 € | 643 |
| 2017 | 258.482.783 € | 711 |
| 2018 | 274.583.486 € | 794 |
| 2019 | 294.885.706 € | 839 |
| 2020 | 205.213.933 € | 884 |
| 2021 | 236.054.897 € | 939 |
| 2022 | 334.126.990 € | 1.053 |
| 2023 | 388.335.032 € | 1.175 |
| 2024 | 449.543.273 € | 1.257 |
| 2025 (Прелиминарно) | 497.137.467 € | 1.334 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 71
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Imlek Boka02357950 · Прерађивачка индустрија | 7,2% | 35.557.990 € | +2,5% | 771.415 € | 2,2% | 49 | 1.739 € |
| 2 | Daido Metal Kotor02013053 · Прерађивачка индустрија | 1,7% | 8.670.917 € | +7,9% | 97.305 € | 1,1% | 142 | 1.685 € |
| 3 | W & R Dinamic Company Limited02255693 · Прерађивачка индустрија | 1,6% | 7.967.534 € | +11,1% | 1.460.441 € | 18,3% | 32 | 1.030 € |
| 4 | Niksen-Čavor02386194 · Прерађивачка индустрија | 0,5% | 2.683.099 € | +84,9% | 9.826 € | 0,4% | 30 | 644 € |
| 5 | Bijeli Labud02376903 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 1.796.189 € | +14,0% | 423.451 € | 23,6% | 13 | 892 € |
| 6 | Roefix02658003 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 1.665.979 € | +2,1% | 280.171 € | 16,8% | 2 | 2.112 € |
| 7 | M.L.S. Company02684713 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 1.112.226 € | +32,1% | 40.688 € | 3,7% | 15 | 929 € |
| 8 | VB International03329216 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 602.036 € | -39,4% | 1.867 € | 0,3% | 5 | 1.595 € |
| 9 | Riviera02054434 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 521.020 € | +6,3% | 19.192 € | 3,7% | 6 | 1.207 € |
| 10 | Fra Craft03346374 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 509.537 € | +151,9% | 161.931 € | 31,8% | 3 | 433 € |
| 11 | SK Land-Invest03240347 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 390.984 € | +53,7% | -42.316 € | -10,8% | 2 | 762 € |
| 12 | Yachtproservice Mne03241297 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 365.576 € | -2,7% | 53.896 € | 14,7% | 5 | 614 € |
| 13 | Kotorski Sladoled03294471 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 364.360 € | -14,7% | 2.654 € | 0,7% | 9 | 937 € |
| 14 | Blue Laguna02812100 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 309.278 € | -34,8% | -52.557 € | -17,0% | 9 | 1.202 € |
| 15 | Elink Group02418495 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 299.220 € | +6,3% | 13.665 € | 4,6% | 12 | 596 € |
| 16 | Stirodom02649900 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 291.412 € | -3,5% | 5.147 € | 1,8% | 4 | 902 € |
| 17 | Pekara Kruna Lux03635929 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 245.467 € | +194,5% | 2.765 € | 1,1% | 6 | 765 € |
| 18 | Vetal02339994 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 194.432 € | +211,8% | 3.463 € | 1,8% | 3 | 718 € |
| 19 | Petrol M&D Servis03020436 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 179.166 € | +1,4% | 57.324 € | 32,0% | 3 | 686 € |
| 20 | Jani03122557 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 173.338 € | +24,5% | 2.109 € | 1,2% | 6 | 703 € |
| 21 | Ulysses Yacht03481093 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 167.338 € | +122,3% | 39.656 € | 23,7% | 2 | 930 € |
| 22 | Legno Santo03062562 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 162.079 € | -42,7% | -520 € | -0,3% | 4 | 1.285 € |
| 23 | Laura's Group03643956 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 154.026 € | +459,5% | 30.845 € | 20,0% | 1 | 1.141 € |
| 24 | Armadura03319725 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 152.269 € | +70,5% | 16.429 € | 10,8% | 1 | 2.452 € |
| 25 | Pixap02984989 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 143.418 € | +2,3% | 2.380 € | 1,7% | 2 | 973 € |
| 26 | Monte Marine Yachting02079666 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 141.823 € | -73,6% | -74.274 € | -52,4% | 3 | 1.305 € |
| 27 | Braća Magud Al i PVC - Grbalj03240312 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 127.453 € | +31,0% | 23.413 € | 18,4% | 3 | 675 € |
| 28 | Two Moon03715388 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 125.285 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 29.442 € | 23,5% | 1 | 6.282 € |
| 29 | Boka Yachting03385906 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 116.077 € | +6,9% | -8.457 € | -7,3% | 1 | 1.068 € |
| 30 | Jellcona02672006 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 107.097 € | -7,1% | -51.909 € | -48,5% | 8 | 577 € |
| 31 | Tendita Bakery03606937 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 69.391 € | +2.313,6% | 2.854 € | 4,1% | 1 | 1.396 € |
| 32 | Vukal03634515 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 61.977 € | +80,7% | 1.870 € | 3,0% | 2 | 736 € |
| 33 | Nikaljević03001628 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 55.296 € | -2,1% | 9.355 € | 16,9% | 2 | 523 € |
| 34 | Zlatara Glasnović02907160 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 50.801 € | -6,6% | 22.517 € | 44,3% | 2 | 338 € |
| 35 | Bombarda 92903412326 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 50.404 € | +401,1% | 3.903 € | 7,7% | 1 | — |
| 36 | Grafo Print03091716 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 45.324 € | -7,2% | 1.918 € | 4,2% | 1 | 1.085 € |
| 37 | Giftko03734625 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 44.980 € | Нема извештаја за 2024. | -2.032 € | -4,5% | 2 | 896 € |
| 38 | Uniart03651835 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 42.845 € | +33,2% | 1.927 € | 4,5% | 2 | 831 € |
| 39 | Svarog Welding03750680 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 35.334 € | Нема извештаја за 2024. | -5.561 € | -15,7% | 4 | 408 € |
| 40 | Ice Cream Lab03305970 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 34.677 € | -22,2% | 1.578 € | 4,6% | 2 | 1.015 € |
| 41 | Atelje Starih Zanata03150836 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 33.857 € | +23,9% | -335 € | -1,0% | 3 | 538 € |
| 42 | Irta02146665 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 32.589 € | +4,2% | 914 € | 2,8% | 1 | 1.280 € |
| 43 | Stilstone02436833 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 29.315 € | +65,7% | -7.801 € | -26,6% | 3 | 649 € |
| 44 | Lava02672251 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.366 € | -28,2% | -16.730 € | -59,0% | 3 | 677 € |
| 45 | Premium Tim03573443 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 27.478 € | +107,6% | 4.336 € | 15,8% | 1 | 1.258 € |
| 46 | Kiro03416810 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 19.844 € | +13,3% | 386 € | 1,9% | 1 | 721 € |
| 47 | Dučkić02907178 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 18.124 € | +44,9% | -3.827 € | -21,1% | 2 | 675 € |
| 48 | Nice03202321 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 17.120 € | -78,5% | -3.335 € | -19,5% | 2 | 371 € |
| 49 | VS&NT Wood03304663 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 16.000 € | +15,8% | -7.150 € | -44,7% | 1 | 1.025 € |
| 50 | Iron Concept03729524 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 11.918 € | Нема извештаја за 2024. | -10.815 € | -90,7% | 1 | — |