Приход
4,1% прихода Црне Горе
2.026 компанија је остварило 720,39 мил. € прихода у 2025. години, 4,1% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 5. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 5,0 пута.
4,1% прихода Црне Горе
124,0 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Adriatic Marinas (212)
Укупна добит: 28,96 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 145.047.133 € | 701 |
| 2016 | 168.406.690 € | 724 |
| 2017 | 250.809.774 € | 814 |
| 2018 | 280.589.378 € | 995 |
| 2019 | 304.622.138 € | 1.113 |
| 2020 | 218.589.049 € | 1.230 |
| 2021 | 314.586.548 € | 1.346 |
| 2022 | 378.418.158 € | 1.640 |
| 2023 | 480.364.113 € | 1.861 |
| 2024 | 608.235.726 € | 1.966 |
| 2025 (Прелиминарно) | 720.385.269 € | 2.026 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 178
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Luštica Development02744597 · Угоститељство | 12,5% | 90.337.909 € | +13,0% | 574.487 € | 0,6% | 116 | 5.223 € |
| 2 | LB Hotels Management03201309 · Угоститељство | 1,3% | 9.192.466 € | +8,5% | -1.870.926 € | -20,4% | 195 | 1.832 € |
| 3 | Adriatic Catering02971917 · Угоститељство | 1,3% | 9.038.959 € | +64,4% | 447.397 € | 4,9% | 123 | 1.794 € |
| 4 | Primorje02008637 · Угоститељство | 0,8% | 5.967.887 € | +58,7% | 1.911.561 € | 32,0% | 57 | 2.428 € |
| 5 | Milo&Chayse03346242 · Угоститељство | 0,7% | 4.775.022 € | +27,6% | 1.216.391 € | 25,5% | 40 | 1.485 € |
| 6 | Food Style Mne02818124 · Угоститељство | 0,4% | 2.749.909 € | -13,6% | 135.721 € | 4,9% | 43 | 1.482 € |
| 7 | Pasta Fresca Mne03434338 · Угоститељство | 0,4% | 2.641.881 € | +678,2% | 67.112 € | 2,5% | 43 | 1.690 € |
| 8 | Ohm Mamula Montenegro03095924 · Угоститељство | 0,3% | 2.484.251 € | +56,7% | -3.483.042 € | -140,2% | 62 | 2.860 € |
| 9 | Radovanović02225883 · Угоститељство | 0,3% | 2.334.059 € | -1,5% | 233.686 € | 10,0% | 52 | 1.004 € |
| 10 | Zaliv Pro03326373 · Угоститељство | 0,3% | 2.170.191 € | -17,1% | 182.785 € | 8,4% | 31 | 1.367 € |
| 11 | Optimist02815796 · Угоститељство | 0,3% | 2.137.097 € | -2,2% | 67.390 € | 3,2% | 19 | 2.233 € |
| 12 | La Perla Hospitality03295419 · Угоститељство | 0,3% | 2.030.704 € | -69,1% | 163.229 € | 8,0% | 13 | 2.123 € |
| 13 | Mimoza02008564 · Угоститељство | 0,3% | 1.982.480 € | +12,6% | -189.033 € | -9,5% | 51 | 1.323 € |
| 14 | Mare Invest03293734 · Угоститељство | 0,3% | 1.944.862 € | +29,3% | 280.363 € | 14,4% | 26 | 1.289 € |
| 15 | Kafeterija Montenegro03198928 · Угоститељство | 0,2% | 1.725.048 € | +44,5% | 25.021 € | 1,5% | 32 | 1.476 € |
| 16 | Olive Invest02965887 · Угоститељство | 0,2% | 1.638.014 € | -8,1% | -1.079.353 € | -65,9% | 50 | 1.482 € |
| 17 | Pippo's Yacht Supplies02776081 · Угоститељство | 0,2% | 1.568.712 € | -12,1% | 83.012 € | 5,3% | 32 | 1.353 € |
| 18 | Mamula Hotel Operating Company03396592 · Угоститељство | 0,2% | 1.517.004 € | -37,3% | -705.027 € | -46,5% | 10 | 3.338 € |
| 19 | LB Leisure Management03347958 · Угоститељство | 0,2% | 1.465.352 € | +24,1% | -1.690.199 € | -115,3% | 20 | 6.750 € |
| 20 | Los Gueros03400107 · Угоститељство | 0,2% | 1.385.974 € | +27,4% | 46.126 € | 3,3% | 16 | 1.547 € |
| 21 | Manor Hotels03381145 · Угоститељство | 0,2% | 1.272.396 € | +6,9% | 52.128 € | 4,1% | 24 | 1.340 € |
| 22 | Zen Management03233049 · Угоститељство | 0,2% | 1.234.619 € | +85,3% | 142.283 € | 11,5% | 14 | 1.690 € |
| 23 | September Hotels02856484 · Угоститељство | 0,2% | 1.173.467 € | +29,5% | 50.032 € | 4,3% | 33 | 966 € |
| 24 | Grano03595919 · Угоститељство | 0,1% | 873.437 € | +9,4% | -194.994 € | -22,3% | 23 | 1.705 € |
| 25 | Productivv03234932 · Угоститељство | 0,1% | 823.378 € | -39,6% | 251.633 € | 30,6% | 10 | 1.076 € |
| 26 | Babi Company03297772 · Угоститељство | 0,1% | 774.630 € | -33,9% | 1.812 € | 0,2% | 26 | 1.154 € |
| 27 | Divino Group03386503 · Угоститељство | <0,1% | 710.880 € | -7,6% | 3.584 € | 0,5% | 14 | 1.742 € |
| 28 | Merlin Ponta03295974 · Угоститељство | <0,1% | 708.436 € | +26,7% | 51.094 € | 7,2% | 10 | 1.177 € |
| 29 | Tormenta02972727 · Угоститељство | <0,1% | 696.051 € | -21,9% | 11.337 € | 1,6% | 11 | 1.589 € |
| 30 | Corleone02855755 · Угоститељство | <0,1% | 662.617 € | +0,6% | 224.881 € | 33,9% | 7 | 854 € |
| 31 | Sofi Cafe03553078 · Угоститељство | <0,1% | 644.805 € | +83,6% | 130.375 € | 20,2% | 14 | 912 € |
| 32 | Mala Barka02900475 · Угоститељство | <0,1% | 632.860 € | -3,4% | 2.564 € | 0,4% | 14 | 1.527 € |
| 33 | Montenegro Hospitality Group03066614 · Угоститељство | <0,1% | 606.856 € | -15,5% | -281.732 € | -46,4% | 18 | 1.678 € |
| 34 | Kaluđerović Company02241366 · Угоститељство | <0,1% | 605.669 € | +2,4% | -18.334 € | -3,0% | 8 | 1.402 € |
| 35 | Daj Group02983630 · Угоститељство | <0,1% | 593.269 € | -6,8% | 9.482 € | 1,6% | 12 | 1.001 € |
| 36 | European International Restaurants and Catering03340929 · Угоститељство | <0,1% | 592.938 € | +10,2% | -226.493 € | -38,2% | 12 | 1.021 € |
| 37 | Uvm Company03411338 · Угоститељство | <0,1% | 592.014 € | +35,5% | 48.294 € | 8,2% | 15 | 1.138 € |
| 38 | LB Leisure Facilities Management03626121 · Угоститељство | <0,1% | 563.629 € | +384,2% | -258.039 € | -45,8% | 20 | 2.168 € |
| 39 | Agape Group03699072 · Угоститељство | <0,1% | 521.694 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -81.453 € | -15,6% | 1 | 13.884 € |
| 40 | Jamie's Italian Mne03704335 · Угоститељство | <0,1% | 511.638 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -257.635 € | -50,4% | 13 | 2.411 € |
| 41 | Take Off03310248 · Угоститељство | <0,1% | 478.602 € | +129,3% | -17.026 € | -3,6% | 9 | 1.864 € |
| 42 | Teodo02740648 · Угоститељство | <0,1% | 477.538 € | +24,6% | 4.387 € | 0,9% | 16 | 684 € |
| 43 | Antares02332477 · Угоститељство | <0,1% | 471.052 € | -0,1% | 427 € | 0,1% | 13 | 1.082 € |
| 44 | Mind Company03163571 · Угоститељство | <0,1% | 465.660 € | +879,7% | 309.529 € | 66,5% | 10 | 644 € |
| 45 | Food District03552322 · Угоститељство | <0,1% | 460.003 € | +29,3% | -51.350 € | -11,2% | 8 | 1.172 € |
| 46 | Vapiano03066622 · Угоститељство | <0,1% | 459.924 € | +12,1% | 40.164 € | 8,7% | 9 | 657 € |
| 47 | In Style02415062 · Угоститељство | <0,1% | 437.364 € | -2,8% | -29.726 € | -6,8% | 10 | 1.065 € |
| 48 | SDS Company02857987 · Угоститељство | <0,1% | 399.800 € | +17,1% | 13.900 € | 3,5% | 7 | 1.515 € |
| 49 | Francesković02073510 · Угоститељство | <0,1% | 383.283 € | +1,7% | -4.452 € | -1,2% | 9 | 726 € |
| 50 | Marinero Trade02665492 · Угоститељство | <0,1% | 379.486 € | -7,6% | -23.814 € | -6,3% | 14 | 810 € |