Приход
1,6% прихода Црне Горе
934 компаније су оствариле 282,81 мил. € прихода у 2025. години, 1,6% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 10. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 3,6 пута.
1,6% прихода Црне Горе
45,5 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Cungu & Co (289)
Укупна добит: 15,13 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 77.677.533 € | 450 |
| 2016 | 85.949.229 € | 476 |
| 2017 | 97.126.182 € | 514 |
| 2018 | 109.246.063 € | 563 |
| 2019 | 122.083.408 € | 631 |
| 2020 | 85.616.803 € | 684 |
| 2021 | 118.582.868 € | 739 |
| 2022 | 188.717.053 € | 809 |
| 2023 | 229.349.373 € | 868 |
| 2024 | 256.859.958 € | 924 |
| 2025 (Прелиминарно) | 282.808.103 € | 934 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 200
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Donita Mne03455068 · Грађевинарство | 1,7% | 4.871.423 € | +60,7% | 376.057 € | 7,7% | 16 | 703 € |
| 2 | Sport Billy02358395 · Грађевинарство | 1,6% | 4.607.069 € | -11,4% | 666.772 € | 14,5% | 49 | 554 € |
| 3 | Ig Group03597407 · Грађевинарство | 1,1% | 3.057.494 € | +1.005.654,6% | 109.150 € | 3,6% | 2 | 961 € |
| 4 | Ema Kop03264670 · Грађевинарство | 0,9% | 2.658.082 € | +138,4% | 89.180 € | 3,4% | 10 | 1.042 € |
| 5 | Ar.Beton-Construction03331393 · Грађевинарство | 0,8% | 2.288.817 € | -28,2% | 22.849 € | 1,0% | 5 | 777 € |
| 6 | Dream House03279014 · Грађевинарство | 0,8% | 2.152.908 € | +2.891,0% | 144.966 € | 6,7% | 3 | 570 € |
| 7 | Aluminiska Bravarija Vero-Al02619563 · Грађевинарство | 0,5% | 1.463.904 € | +11,0% | 75.585 € | 5,2% | 22 | 717 € |
| 8 | Ciling02790602 · Грађевинарство | 0,5% | 1.392.866 € | +161,5% | 105.486 € | 7,6% | 17 | 680 € |
| 9 | Arch & Construction03007022 · Грађевинарство | 0,5% | 1.304.225 € | +36,5% | 58.441 € | 4,5% | 9 | 769 € |
| 10 | Nakban-F03278077 · Грађевинарство | 0,5% | 1.290.874 € | -13,0% | 170.614 € | 13,2% | 1 | 922 € |
| 11 | Finish Work03303713 · Грађевинарство | 0,4% | 1.162.865 € | +498,9% | 110.412 € | 9,5% | 14 | 843 € |
| 12 | Mastering02714574 · Грађевинарство | 0,4% | 1.082.869 € | -25,4% | 434.561 € | 40,1% | 7 | 669 € |
| 13 | Am Construction03243567 · Грађевинарство | 0,3% | 977.205 € | +48,0% | 427.272 € | 43,7% | 3 | 880 € |
| 14 | Alba Group03662322 · Грађевинарство | 0,3% | 905.711 € | +282,7% | 105.567 € | 11,7% | 19 | 614 € |
| 15 | Morea Residence03271293 · Грађевинарство | 0,3% | 775.021 € | +50,7% | 8.741 € | 1,1% | 1 | 1.433 € |
| 16 | Redza Remodeling03111130 · Грађевинарство | 0,3% | 773.999 € | +119,7% | 25.911 € | 3,3% | 2 | 531 € |
| 17 | Prima Lift03517055 · Грађевинарство | 0,3% | 764.981 € | +22,9% | 20.252 € | 2,6% | 5 | 1.053 € |
| 18 | Britania Homes03664830 · Грађевинарство | 0,3% | 746.845 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 10.049 € | 1,3% | 1 | 1.271 € |
| 19 | Max Construction03491552 · Грађевинарство | 0,3% | 737.286 € | +81,5% | -94.552 € | -12,8% | 20 | 714 € |
| 20 | Besi Group03301354 · Грађевинарство | 0,2% | 684.037 € | +100,6% | 93.132 € | 13,6% | 19 | 747 € |
| 21 | Fimar International03174743 · Грађевинарство | 0,2% | 512.800 € | -48,1% | 33.020 € | 6,4% | 3 | 1.026 € |
| 22 | Tahiraj Construction Company03502961 · Грађевинарство | 0,2% | 507.224 € | +61,6% | 75.334 € | 14,9% | 16 | 967 € |
| 23 | Eko-Al02804794 · Грађевинарство | 0,2% | 468.278 € | +5,6% | -50.339 € | -10,7% | 10 | 731 € |
| 24 | MD Engineering03080951 · Грађевинарство | 0,1% | 403.144 € | +69,0% | 5.348 € | 1,3% | 3 | 882 € |
| 25 | FSD Development03470067 · Грађевинарство | 0,1% | 396.903 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -125.263 € | -31,6% | 1 | 4.626 € |
| 26 | Sulo Construction03770419 · Грађевинарство | 0,1% | 363.757 € | Нема извештаја за 2024. | 13.843 € | 3,8% | 6 | 1.251 € |
| 27 | Buli Mne03677265 · Грађевинарство | 0,1% | 307.720 € | +38,8% | 47.541 € | 15,4% | 6 | 804 € |
| 28 | Abco Group03243109 · Грађевинарство | 0,1% | 294.564 € | +371,0% | -273.202 € | -92,7% | 6 | 598 € |
| 29 | Model Slovenia Invest03188841 · Грађевинарство | 0,1% | 285.947 € | +409,8% | 30.372 € | 10,6% | 2 | 1.529 € |
| 30 | Next Level03397840 · Грађевинарство | <0,1% | 268.309 € | +46,8% | 1.766 € | 0,7% | 9 | 630 € |
| 31 | Mega Pro Electro03474224 · Грађевинарство | <0,1% | 251.694 € | +268,1% | 26.404 € | 10,5% | 5 | 684 € |
| 32 | MD Building03120929 · Грађевинарство | <0,1% | 246.024 € | -30,6% | 10.687 € | 4,3% | 4 | 742 € |
| 33 | Volteco02977427 · Грађевинарство | <0,1% | 231.250 € | +140,4% | 20.285 € | 8,8% | 10 | 678 € |
| 34 | Thore Trans-Cop02642425 · Грађевинарство | <0,1% | 228.324 € | +55,0% | 20.435 € | 9,0% | 3 | 1.165 € |
| 35 | Divana Group03616851 · Грађевинарство | <0,1% | 224.855 € | +81,4% | 15.326 € | 6,8% | 1 | 865 € |
| 36 | Vuković Trans03155714 · Грађевинарство | <0,1% | 214.421 € | +54,3% | 45.258 € | 21,1% | 3 | 449 € |
| 37 | Majstori Hykaj02865408 · Грађевинарство | <0,1% | 208.749 € | +18,2% | 21.244 € | 10,2% | 5 | 678 € |
| 38 | Altura Construction03615227 · Грађевинарство | <0,1% | 198.264 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 0 € | 0,0% | 2 | 675 € |
| 39 | Menesa & Co03650260 · Грађевинарство | <0,1% | 165.666 € | +691,7% | 39.569 € | 23,9% | 2 | 735 € |
| 40 | Milla-Milla03039889 · Грађевинарство | <0,1% | 160.492 € | -58,3% | -534 € | -0,3% | 5 | 649 € |
| 41 | Pro Gips03471047 · Грађевинарство | <0,1% | 156.060 € | +131,0% | 11.279 € | 7,2% | 2 | 1.053 € |
| 42 | Elita Group02642409 · Грађевинарство | <0,1% | 155.001 € | +42,9% | 11.311 € | 7,3% | 11 | 698 € |
| 43 | Leka Trans02628694 · Грађевинарство | <0,1% | 146.157 € | -22,8% | 19.827 € | 13,6% | 3 | 534 € |
| 44 | Nikić Elektro02683253 · Грађевинарство | <0,1% | 138.814 € | +45,1% | 11.780 € | 8,5% | 3 | 574 € |
| 45 | Luxury Homes Construction03605892 · Грађевинарство | <0,1% | 138.316 € | -50,5% | 1.724 € | 1,2% | 2 | 691 € |
| 46 | Heating&Cooling Ib Sistem03740455 · Грађевинарство | <0,1% | 132.141 € | Нема извештаја за 2024. | 1.407 € | 1,1% | 2 | 579 € |
| 47 | Square Construction03389596 · Грађевинарство | <0,1% | 127.477 € | -78,4% | -23.445 € | -18,4% | 1 | 1.185 € |
| 48 | Alba Build03725391 · Грађевинарство | <0,1% | 126.267 € | Нема извештаја за 2024. | 1.251 € | 1,0% | 8 | 544 € |
| 49 | Lalo Construction03352919 · Грађевинарство | <0,1% | 123.299 € | +78,0% | 33.560 € | 27,2% | 3 | 704 € |
| 50 | MD Floors03708306 · Грађевинарство | <0,1% | 107.427 € | +428,5% | 10.447 € | 9,7% | 3 | 610 € |