Приход
1,6% прихода Црне Горе
934 компаније су оствариле 282,81 мил. € прихода у 2025. години, 1,6% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 10. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 3,6 пута.
1,6% прихода Црне Горе
45,5 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Cungu & Co (289)
Укупна добит: 15,13 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 77.677.533 € | 450 |
| 2016 | 85.949.229 € | 476 |
| 2017 | 97.126.182 € | 514 |
| 2018 | 109.246.063 € | 563 |
| 2019 | 122.083.408 € | 631 |
| 2020 | 85.616.803 € | 684 |
| 2021 | 118.582.868 € | 739 |
| 2022 | 188.717.053 € | 809 |
| 2023 | 229.349.373 € | 868 |
| 2024 | 256.859.958 € | 924 |
| 2025 (Прелиминарно) | 282.808.103 € | 934 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 73
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Alumil02299852 · Прерађивачка индустрија | 1,2% | 3.380.876 € | +15,8% | 54.495 € | 1,6% | 13 | 721 € |
| 2 | Tapacir Kurti02329387 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.085.085 € | +3,3% | 67.441 € | 3,2% | 76 | 720 € |
| 3 | Tula Company02645351 · Прерађивачка индустрија | 0,6% | 1.626.741 € | +7,5% | 85.955 € | 5,3% | 14 | 692 € |
| 4 | Credo02262959 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 1.229.747 € | +7,5% | 32.853 € | 2,7% | 23 | 1.176 € |
| 5 | Lushaj Company02328518 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 940.400 € | -1,5% | 68.996 € | 7,3% | 12 | 747 € |
| 6 | Aurora - Mobili02721813 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 808.964 € | +7,1% | 42.881 € | 5,3% | 16 | 544 € |
| 7 | Vial Montenegro02914441 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 773.026 € | +20,8% | 20.403 € | 2,6% | 10 | 628 € |
| 8 | Kase03122778 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 654.335 € | +4,8% | 33.055 € | 5,1% | 16 | 1.394 € |
| 9 | Aluprofi S&I03278255 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 619.291 € | +39,3% | 106.189 € | 17,1% | 4 | 792 € |
| 10 | Granit & Mermer02826534 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 589.387 € | +41,8% | 141.430 € | 24,0% | 4 | 751 € |
| 11 | Smart Glass03343251 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 588.231 € | +0,4% | 6.090 € | 1,0% | 10 | 756 € |
| 12 | Katana Naturals02285665 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 586.444 € | +75,1% | 66.251 € | 11,3% | 2 | 922 € |
| 13 | Faf & Co02370379 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 581.620 € | -16,9% | 34.253 € | 5,9% | 11 | 669 € |
| 14 | Olimare03281990 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 526.870 € | -1,6% | 25.768 € | 4,9% | 9 | 648 € |
| 15 | Univers Bakery03528278 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 508.417 € | +77,8% | 24.018 € | 4,7% | 21 | 672 € |
| 16 | Intext03349233 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 425.505 € | +141,2% | 33.582 € | 7,9% | 3 | 772 € |
| 17 | Croma &CO02421356 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 375.854 € | -34,4% | 44.143 € | 11,7% | 4 | 599 € |
| 18 | Sesmetal02452642 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 357.068 € | +20,1% | 48.968 € | 13,7% | 2 | 776 € |
| 19 | Mermer Art03205274 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 344.038 € | +41,7% | 17.878 € | 5,2% | 2 | 600 € |
| 20 | Ral Co03320529 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 285.801 € | +58,9% | 15.353 € | 5,4% | 4 | 618 € |
| 21 | Kollari02933608 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 277.351 € | -3,2% | 21.374 € | 7,7% | 5 | 674 € |
| 22 | Montesalina02421399 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 260.561 € | +1,3% | 3.332 € | 1,3% | 4 | 924 € |
| 23 | Elegant Since 196703051137 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 220.826 € | -4,2% | 45.165 € | 20,5% | 4 | 721 € |
| 24 | Oni-Al03603091 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 217.081 € | +119,6% | 3.725 € | 1,7% | 2 | 669 € |
| 25 | Roma Uno02899582 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 210.297 € | -7,9% | 9.160 € | 4,4% | 3 | 553 € |
| 26 | Gensha03057992 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 166.889 € | -60,6% | 3.365 € | 2,0% | 3 | 744 € |
| 27 | M.N.B. Kruna02657015 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 156.070 € | -22,5% | 7.305 € | 4,7% | 1 | 675 € |
| 28 | Brilliance Lift03428575 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 107.976 € | +146,1% | 11.596 € | 10,7% | 1 | 1.057 € |
| 29 | MRN Company03143325 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 107.625 € | -26,4% | 13.075 € | 12,1% | 2 | 591 € |
| 30 | Euroflex Plus02877511 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 75.230 € | -25,3% | -12.819 € | -17,0% | 4 | 861 € |
| 31 | Shaptafa03743152 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 72.338 € | Нема извештаја за 2024. | 5.408 € | 7,5% | 1 | — |
| 32 | RR-Dekor03422399 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 63.126 € | +71,3% | 1.098 € | 1,7% | 2 | 1.003 € |
| 33 | ALU&PVC Bravarija First Class03720438 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 42.149 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 369 € | 0,9% | 1 | 1.842 € |
| 34 | Antep Baklava03245586 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 39.503 € | -55,3% | -20.848 € | -52,8% | 3 | 828 € |
| 35 | Gold Granit M & R02701545 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 38.703 € | -32,3% | 865 € | 2,2% | 2 | 801 € |
| 36 | Radionica Pašte03253104 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 29.328 € | +10,0% | 347 € | 1,2% | 1 | 1.127 € |
| 37 | Tradita & Montenegro03385663 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.613 € | -9,2% | -24.888 € | -87,0% | 1 | 2.390 € |
| 38 | Rafael02870835 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.492 € | +40,1% | 2.718 € | 11,6% | 3 | 453 € |
| 39 | M - Gold02903423 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 22.176 € | +36,0% | 5.021 € | 22,6% | 2 | 423 € |
| 40 | Boni Keys Mne03649580 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 19.587 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -20.307 € | -103,7% | 1 | 1.913 € |
| 41 | Antika Trade02638193 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 18.250 € | -2,0% | 755 € | 4,1% | 2 | 393 € |
| 42 | Agt Company03394395 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 17.314 € | -75,2% | -17.027 € | -98,3% | 2 | 678 € |
| 43 | Hasa Glass Plus03224759 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 12.582 € | -9,1% | -14.051 € | -111,7% | 1 | 1.357 € |
| 44 | Al - Plast Kandić03228878 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 12.314 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -7.671 € | -62,3% | 2 | 621 € |
| 45 | Dea Al03039714 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 9.800 € | -13,3% | -6.047 € | -61,7% | 1 | 674 € |
| 46 | Bisha03334511 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 7.001 € | -24,3% | -12.069 € | -172,4% | 1 | 674 € |
| 47 | Deni - Gold02901978 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 6.666 € | -16,7% | -9.561 € | -143,4% | 1 | 1.033 € |
| 48 | J&D Gold Mne03191974 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 6.518 € | +48,3% | -6.554 € | -100,6% | 1 | 758 € |
| 49 | Goni Company03663108 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 6.135 € | +1.263,3% | -8.823 € | -143,8% | 2 | 505 € |
| 50 | Ela Magic03019128 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 5.973 € | +14,2% | 771 € | 12,9% | 1 | 339 € |