Приход
7,3% прихода Црне Горе
3.730 компанија је остварило 1,28 млрд € прихода у 2025. години, 7,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 4. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 4,4 пута.
7,3% прихода Црне Горе
1.317 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 40,50 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 293.412.112 € | 1.514 |
| 2016 | 326.915.110 € | 1.760 |
| 2017 | 408.696.660 € | 1.996 |
| 2018 | 478.761.075 € | 2.271 |
| 2019 | 555.265.409 € | 2.491 |
| 2020 | 259.902.954 € | 2.701 |
| 2021 | 541.241.109 € | 2.889 |
| 2022 | 805.288.344 € | 3.220 |
| 2023 | 1.029.042.003 € | 3.598 |
| 2024 | 1.186.045.662 € | 3.784 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.281.069.991 € | 3.730 |
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1901–1950 од 3.730
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 354 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1901 | Tornado Company03718425 · Podgorica | <0,1% | 47.035 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -16.379 € | -34,8% | 1 | 1.107 € |
| 1902 | DT-In03283445 · Podgorica | <0,1% | 46.945 € | +11,6% | 1.024 € | 2,2% | 2 | 691 € |
| 1903 | Amstel02760967 · Podgorica | <0,1% | 46.796 € | -5,5% | -6.143 € | -13,1% | 3 | 810 € |
| 1904 | Holiday02999382 · Pljevlja | <0,1% | 46.768 € | +2,0% | 9.723 € | 20,8% | 2 | 588 € |
| 1905 | Alexander & Una02951827 · Podgorica | <0,1% | 46.731 € | -58,9% | -20.043 € | -42,9% | 1 | 1.791 € |
| 1906 | Adriaperlen03362965 · Ulcinj | <0,1% | 46.088 € | -54,7% | 6.350 € | 13,8% | 1 | — |
| 1907 | Habibi Boca03766292 · Herceg Novi | <0,1% | 46.068 € | Нема извештаја за 2024. | 12.280 € | 26,7% | 1 | 368 € |
| 1908 | Efam03358569 · Podgorica | <0,1% | 46.029 € | +0,3% | -7.969 € | -17,3% | 1 | 393 € |
| 1909 | Bistri Sopot03501248 · Herceg Novi | <0,1% | 45.953 € | -17,8% | -11.177 € | -24,3% | 2 | 758 € |
| 1910 | Alinka03228355 · Budva | <0,1% | 45.936 € | -35,0% | -8.251 € | -18,0% | 4 | 343 € |
| 1911 | Đurović S.S.S.03231739 · Herceg Novi | <0,1% | 45.900 € | +24,9% | 637 € | 1,4% | 3 | 528 € |
| 1912 | Aks03062953 · Podgorica | <0,1% | 45.881 € | -0,5% | -13.585 € | -29,6% | 2 | 570 € |
| 1913 | The Brothers Pub03164110 · Podgorica | <0,1% | 45.814 € | -3,2% | -7.375 € | -16,1% | 4 | 485 € |
| 1914 | Milović03235220 · Tivat | <0,1% | 45.761 € | +4,2% | 16.037 € | 35,0% | 2 | 545 € |
| 1915 | Boneštaj03073963 · Podgorica | <0,1% | 45.699 € | +59,5% | 4.899 € | 10,7% | 2 | 791 € |
| 1916 | Marnat03384934 · Podgorica | <0,1% | 45.495 € | +20,9% | 98 € | 0,2% | 2 | 802 € |
| 1917 | Luna Emil03342522 · Bar | <0,1% | 45.355 € | +29,3% | -6.134 € | -13,5% | 3 | — |
| 1918 | Musić Co02276895 · Herceg Novi | <0,1% | 45.172 € | +13,4% | 253 € | 0,6% | 3 | 678 € |
| 1919 | Adria o Zone02645947 · Budva | <0,1% | 45.148 € | -36,5% | -18.426 € | -40,8% | 1 | 4.068 € |
| 1920 | Tim Catering03763595 · Tivat | <0,1% | 45.020 € | Нема извештаја за 2024. | -15.938 € | -35,4% | 4 | 397 € |
| 1921 | Positive Invest Mne03639550 · Nikšić | <0,1% | 44.689 € | +66,2% | 8.974 € | 20,1% | 2 | 310 € |
| 1922 | Menaturs-Budva03350843 · Budva | <0,1% | 44.593 € | -32,2% | 4.758 € | 10,7% | 2 | 531 € |
| 1923 | Kod Caci03341178 · Budva | <0,1% | 44.578 € | +13,6% | 6.633 € | 14,9% | 3 | 435 € |
| 1924 | V&G Tim02952661 · Bar | <0,1% | 44.490 € | +13,3% | 3.035 € | 6,8% | 2 | 783 € |
| 1925 | Safiro Beach Resort02750244 · Podgorica | <0,1% | 44.262 € | -65,4% | -1.155.885 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | — |
| 1926 | S Coast03724344 · Budva | <0,1% | 44.192 € | Нема извештаја за 2024. | 16.704 € | 37,8% | 1 | 939 € |
| 1927 | Himalayas03149056 · Budva | <0,1% | 44.144 € | -6,3% | -20.253 € | -45,9% | 4 | — |
| 1928 | Plenum03697878 · Podgorica | <0,1% | 44.018 € | Нема извештаја за 2024. | -2.112 € | -4,8% | 3 | — |
| 1929 | Agape03101592 · Tivat | <0,1% | 43.976 € | +44,9% | 3.917 € | 8,9% | 2 | 510 € |
| 1930 | Marseni. Co02907330 · Ulcinj | <0,1% | 43.784 € | +50,4% | -35.361 € | -80,8% | 4 | 664 € |
| 1931 | Racha Group03731316 · Bar | <0,1% | 43.768 € | Нема извештаја за 2024. | -52.971 € | -121,0% | 0 | — |
| 1932 | Marabu03537277 · Berane | <0,1% | 43.679 € | -11,2% | 624 € | 1,4% | 1 | 2.050 € |
| 1933 | Pile Trade03659151 · Bar | <0,1% | 43.529 € | +103,8% | -14.264 € | -32,8% | 3 | 707 € |
| 1934 | Klasik-Co03029212 · Bijelo Polje | <0,1% | 43.357 € | +70,1% | 797 € | 1,8% | 3 | 763 € |
| 1935 | Oliva Coffee Centar03700003 · Budva | <0,1% | 43.021 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -11.427 € | -26,6% | 3 | 736 € |
| 1936 | Hakuna Matata Limited03411354 · Podgorica | <0,1% | 42.954 € | +7,4% | 255 € | 0,6% | 4 | 499 € |
| 1937 | Maritime Adriatic Club03166902 · Podgorica | <0,1% | 42.881 € | +141,8% | 2.990 € | 7,0% | 2 | 803 € |
| 1938 | Lanterna02432846 · Bar | <0,1% | 42.849 € | -29,6% | 211 € | 0,5% | 3 | 353 € |
| 1939 | Mandić Ipon 103342140 · Herceg Novi | <0,1% | 42.768 € | +2.976,8% | 1.734 € | 4,1% | 2 | 375 € |
| 1940 | Mandić Ipon02272784 · Herceg Novi | <0,1% | 42.768 € | -6,1% | 1.734 € | 4,1% | 2 | 375 € |
| 1941 | Seaball Co03708110 · Bar | <0,1% | 42.417 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -12.781 € | -30,1% | 3 | 608 € |
| 1942 | Pomodorino03635180 · Tivat | <0,1% | 42.349 € | -20,5% | -16.051 € | -37,9% | 2 | 725 € |
| 1943 | Con Amore03229017 · Budva | <0,1% | 42.334 € | -31,4% | -31.882 € | -75,3% | 1 | 871 € |
| 1944 | Top Taste03663922 · Bar | <0,1% | 42.331 € | +82,8% | 2.687 € | 6,3% | 2 | 515 € |
| 1945 | Skopski03722732 · Podgorica | <0,1% | 42.308 € | Нема извештаја за 2024. | -7.084 € | -16,7% | 2 | 543 € |
| 1946 | Euro Pizza02938332 · Ulcinj | <0,1% | 42.296 € | -10,2% | -21.590 € | -51,0% | 3 | 635 € |
| 1947 | B-Elite03180913 · Budva | <0,1% | 42.153 € | +15,8% | 6.429 € | 15,3% | 1 | 981 € |
| 1948 | San Remo DS03070956 · Pljevlja | <0,1% | 42.142 € | +8,5% | -2.324 € | -5,5% | 4 | 379 € |
| 1949 | Club Di03014207 · Herceg Novi | <0,1% | 41.841 € | +42,4% | 8.742 € | 20,9% | 2 | 675 € |
| 1950 | Bevenja Company03545466 · Bar | <0,1% | 41.577 € | +0,5% | -5.667 € | -13,6% | 3 | 631 € |